List Ministra Prowincjalnego z okazji 25-lecia Prowincji Gda艅skiej

List Ministra Prowincjalnego z okazji 25-lecia Prowincji Gda艅skiej

Drodzy Wsp贸艂bracia, Bracia i Siostry zwi膮zani z Gda艅sk膮 Prowincj膮 Franciszkan贸w!

Pragn臋 Was zaprosi膰 do wsp贸lnego 艣wi臋towania Jubileuszu 25-lecia powstania Prowincji 艢wi臋tego Maksymiliana Marii Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce. G艂贸wne uroczysto艣ci odb臋d膮 si臋 w sobot臋 15 pa藕dziernika 2011 r. w Gda艅sku.

Zapraszam Wsp贸艂braci wraz z wiernymi z naszych parafii, o艣rodk贸w duszpasterskich, wsp贸lnot i stowarzysze艅 z nami zwi膮zanych, aby w centrum naszej Prowincji wsp贸lnie dzi臋kowa膰 Panu Bogu za to, co si臋 dokona艂o w minionym czasie.

Poza franciszkanami pracuj膮cymi w Polsce przyb臋d膮 tak偶e zakonnicy spoza granic naszego kraju. Honorowym Go艣ciem b臋dzie Minister Generalny o. Marco
Tasca wraz z聽Bra膰mi z Zarz膮du Generalnego Zakonu, m.in. z o. Jerzym Norelem, Wikariuszem Generalnym oraz o. Jackiem Ciupi艅skim, Asystentem generalnym.

Pierwsza cz臋艣膰 obchod贸w b臋dzie mia艂a miejsce w dostojnych murach ko艣cio艂a 艢wi臋tej Tr贸jcy. O godz. 11.00 nast膮pi powitanie Czcigodnych Go艣ci oraz zostanie przedstawiona multimedialna prezentacja 偶ycia i dzia艂alno艣ci naszej Prowincji. Uroczystej Mszy 艣wi臋tej koncelebrowanej o godz. 11.30 przewodniczy膰 b臋dzie Minister Generalny.

Nast臋pnym punktem obchod贸w b臋dzie wyjazd na Wysp臋 艣w. Franciszka w Gda艅sku – Sobieszewie. Tam podczas wsp贸lnej agapy, 艣piewu i modlitwy chcemy trwa膰 w聽dzi臋kczynieniu i cieszy膰 si臋 ze spotkania z tymi, kt贸rzy na co dzie艅 tworz膮 Prowincj臋 艢wi臋tego Maksymiliana Marii Kolbego i s膮 z ni膮 zwi膮zani wi臋zami braterstwa, przyja藕ni i聽wsp贸lnych dzia艂a艅. Zako艅czenie uroczysto艣ci jest przewidywane po Nieszporach, oko艂o godziny 16.30.

Zespo艂y muzyczne istniej膮ce w naszych parafiach s膮 zaproszone do ubogacenia 艣piewem naszego 艣wi臋ta, ministranci do w艂膮czenia si臋 w asyst臋 liturgiczn膮 podczas uroczystej mszy 艣wi臋tej, a wszyscy do aktywnego udzia艂u w Jubileuszu.

Wraz z Rad膮 Prowincjaln膮 ciesz臋 si臋 na nasze jubileuszowe spotkanie w Gda艅sku i聽pozdrawiam wszystkich w duchu 艢wi臋tego Franciszka z Asy偶u s艂owami, kt贸re staj膮 si臋 偶yczeniem dla wszystkich, do kt贸rych jeste艣my pos艂ani: Pok贸j i Dobro!

o. Adam Kalinowski

Minister Prowincjalny

Gda艅sk, 1 wrze艣nia 2011 r.